Winnica Golesz

Nagroda Magazynu Wino dla Romana MyśliwcaRoman Myśliwiec, guru polskiego winiarstwa rodem z Jasła odebrał prestiżową nagrodę Magazynu Wino.

Grand Prix w kategorii wydarzenie roku 2008 przyznano jasielskiemu winiarzowi, człowiekowi, który 25 lat temu zaczął na Podkarpaciu tworzyć tradycje winiarskie. Uroczysta Gala magazynu Wino odbyła się w poniedziałek w Warszawie.

Nagrody Magazynu Wino - Wielu dzisiejszych polskich winiarzy przyznaje, że od spotkania z Myśliwcem rozpoczęła się ich przygoda z winem - mówi Mariusz Kapczyński, czołowy polski degustator.

- Tegoroczna nowelizacja ustawy winiarskiej i akcyzowej (znosząca składy podatkowe i obowiązek posiadania przez winiarza własnego laboratorium - dop. red,) i III Konwent Polskich Winiarzy zorganizowany właśnie w Jaśle, uznać można za symboliczne domknięcie pewnego etapu historii, którą Myśliwiec samotnie dawno temu zaczął - podkreśla Kapczyński.

Roman Myśliwiec wyróżniony został w gronie najlepszych winiarzy europejskich.

- Jeśli myślimy o komunizmie, to na myśl przychodzi nam Lenin, jeśli myślimy o polskim winiarstwie, to kto? Oczywiście Myśliwiec - to żartobliwe słowa Wiktora Bruszewskiego z Magazynu Wino, przedstawiającego uzasadnienie tej nagrody.

Grand Prix to ukoronowanie wielu lat walki polskich winiarzy o nowelizacje prawne, dające im możliwość sprzedawania swojego wina.

- Zacząłem 25 lat temu sam, ale w tym roku, to sukces wielu ludzi, którzy później włączyli się do podjętych przeze mnie działań - mówi Myśliwiec. - Odebraną nagrodę dedykuję właśnie im - dodaje winiarz zwany "polskim Dionizosem"

Ewa Wawro
Nowiny 3 XII 2008r

SADZONKI WINOROŚLI
oferta na wiosnę 2023


WINA Z NASZEJ WINNICY

ABC zakładania
winnicy


Droga do własnej
winnicy


Ostatnio dodane:
Moda na wino


NOWE KSIĄŻKI
www.roman-mysliwiec.pl
akademiawina.org
© Winnica Golesz 2022